Új, világszínvonalú szakmai irányelv
  A hazai inkontinencia ellátás területén egy igazi szakmai sikerről számolhatunk be.

Több szakmai kollégiumi tagozat és szakmai szervezet, úgymint az MKONT, Geriátria és Krónikus Ellátás Tagozat; Rehabilitáció; Ápolási Tagozat, valamint az Emberi Erőforrások Minisztériuma érintett kollégáinak több éves elkötelezett munkája eredményeképp idén az Egészségügyi Közlöny LXVI évf. 6. számában megjelent egy új, világszínvonalú szakmai irányelv - a felnőttkorban előforduló nem neurogén eredetű vizeletinkontinenciáról -, mely széleskörű szakmacsoportot érint: a szociális ellátásban, otthonápolásban dolgozó kollégákat az alapellátásban, szakellátásban, kórházi ellátásban (krónikus/rehabilitációs osztályokon), és a gyógyszertárakban, gyógyászati segédeszközök szaküzletekben dolgozó szakembereket egyaránt.

Az irányelv célja

A költséghatékony inkontinencia ellátás – melyet az Irányelv első helyen említ

Minőségileg javítsa a betegek kivizsgálását, ellátását

Segítse és biztosítsa az ellátásban résztvevő szakemberek munkáját

Az irányelv kimondja:

„A megfelelő életminőséget biztosító kielégítő tüneti kezelés szempontjából kiemelt jelentősége van a megfelelő nedvszívó kapacitású, méretű és típusú nedvszívó eszköz helyes, a beteg mindenkori szükségleteihez, adottságaihoz alkalmazkodó megválasztásának.”

Az irányelv célja

Az inkontinencia ellátás folyamatát holisztikus szemlélettel definiálja:
prevenció >> diagnosztika >> therápia >> rehabilitáció >> ápolás

„Az inkontinens állapot mind az egyén, mind a környezet és a tár-
sadalom számára is jelentős pszichés és anyagi terhet jelent.”

Az állapot korlátozza a legelemibb társas tevékenységeket, komoly életminőség romlással jár.

Kérjük, használja Ön is az új szakmai irányelvet, javítsa a betegek életminőségét. A személyre szabott termékkel való ellátással járuljon hozzá a költséghatékony inkontinencia ellátáshoz.

A teljes irányelvet itt töltheti le

A Magyar Kontinencia társaság irányelv ajánlását itt olvashatja

Budapest, 2016. szeptember 23.